Pasirinktoje kategorijoje šiuo metu prekių neturime

Marškiniai, marškinėliai

Vyriški marškiniai ir marškinėliai - tai kasdieniai drabužiai, dėvimi įvairiomis progomis ir įvairiose situacijose. Tai pagrindiniai drabužiai, neretai nešiojami tiesiai ant kūno, o kitais atvejais - ant apatinio trikotažo. Jie taip pat tinkami dėvėti ir kaip pagrindiniai, ir kaip drabužiai po viršutiniais drabužiais - švarkais, striukėmis ir pan.

 

Marškinėliai ir marškiniai gali būti skirstomi pagal stilių, paskirtį, medžiagines savybes, šilumos išlaikymą. Na o tolimesnis skirstymas priklauso nuo drabužių gamintojų, t.y. spalva, detalės, jų formos. Stilius, ar, kitaip tariant, dizainas, dažnai įtakojamas ne vien subjektyvaus drabužių projektuotojų skonio, bet ir orientuojantis į drabužių paskirtį bei dėvinčiųjų savybes.

Kadangi vyrų oda yra linkusi dažniau prakaituoti, gamintojai stengiasi užtikrinti drabužių ilgaamžiškumą, pritaikydami įvairias gaminimo technologijas. Tai ypač svarbu kuomet kalbama apie drabužius skirtus sportui. Tokie marškiniai ar marškinėliai ne tik turi patogiai priglusti prie kūno, bet ir gerai vėdintis. Taigi, daugumos sportinių marškinėlių gamintojų užduotis - užtikrinti gerą oro cirkuliaciją, vėdinimąsi tarp drabužio ir dėvinčiojo kūno. Taip pat svarbus ir drabužių sukirpimas, užtikrinantis visapusišką laisvę judant.

Taigi, vyriškus marškinius ir marškinėlius galima suskirstyti į dvi grupes: klasikiniai - tinkami dėvėti oficialiomis progomis arba pasyviam laisvalaikiu ir sportiniai - tinkami sportui bei aktyviam laisvalaikiui. Šioms grupėms priklausantys marškinėliai taip pat gali būti ilgomis arba trumpomis rankovėmis. Kitais atvejais - be rankovių (su petnešėlėmis) arba dalinėmis rankovėmis.

Priklausomai nuo marškinėlių paskirties, gali skirtis ir medžiagos struktūra. Aktyviam laisvalaikiui ir sportui labiau tinkami gaminiai iš elastingos, tamprios medžiagos - tokie, su kuriais patogu judėti ir kurie nevaržo judesių. Taip pat svarbu "kvėpuojantis" audinys, t.y. audinys laidus orui. Svarbu, kad drėgmė, prakaitas, kuris išsiskiria aktyviai sportuojant, nesikauptų ant drabužių ar kūno. Kitais atvejais galima susidurti su tokiomis problemomis kaip nemalonus kvapas ar niežulys, sukeliamas bakterijų ir kt. Laidus audinys gaminant marškinėlius neretai įterpiamas tik prie smarkiau prakaituojančių kūno vietų, todėl marškinėlių dizainas nėra pažeidžiamas. O neretai galima rasti ir marškinėlių su antibakteriniais įsiuvais.

Na o oficialioms progoms skirtieji marškiniai turi labiau pabrėžti dėvinčiojo individualumą. Įprastai klasikiniai marškiniai gaminami iš 100% medvilnės. Tačiau šiuo metu neretai medžiagų savybės gaminant klasikinio stiliaus marškinius yra derinamos, siekiant suteikti maksimalų komfortą.