Pasirinktoje kategorijoje šiuo metu prekių neturime

Internetiniai kompiuteriai - Netbook

Nešiojami kompiuteriai Netbook pasižymi nedideliu produktyvumo lygiu. Netbook nešiojami kompiuteriai yra daugiausia skirti naršymui Internete ir darbui su biuro programomis. Pastarosios kategorijos išskirtiniai bruožai yra nedidelės įstrižainės ekranas (nuo 7 colių iki 12 colių imtinai), nedidelis energijos suvartojimo lygis, nedidelis svoris, taip pat sąlyginai nedidelė kaina.

Iš dažniausių netbook tipo internetinių kompiuterių pavyzdžių galima paminėti Asus Eee PC, Acer Aspire One, Dell Inspiron mini, HP Compaq, HP Pavilion dv2, Lenovo S seriją, MSI Wind PC ir kt.

Savo matmenimis ir funkcionalumu netbook tipo kompiuteriai užima tarpinę grandį tarp mobilių interneto įrenginių ir pigių pilnaverčių nešiojamų kompiuterių, kurie turi 13 colių ir didesnius ekranus. Nuo pilnaverčių ultra mobilių kompiuterių netbookai skiriasi komponentais, be to, kaip taisyklė, jie negali pasigirti lietimui jautriais ekranais.

Daugumai paprastų vartotojų akivaizdus netbook internetinių kompiuterių skirtumas nuo įprastų yra tai, kad jie turi mažesnius matmenis, paprastai optiniai įrenginiai juose nėra diegiami, taip pat privaloma yra web kameros ir mikrofonai, kadangi internetiniai kompiuteriai dažnai naudojami būtent pokalbiams per VoIP programas.

Pirmą kartą netbook tipo internetiniai kompiuteriai pasirodė dar 1999 metais, tačiau jų populiarumo pradžia galima laikyti 2007 metus, kai kompanija Asus pristatė savo naują netbooką Eee PC su Intel Celeron M ir 7 colių įstrižainės ekranu. Tais pačiais metais kompiuterių širdis varantys Intel procesoriai, Intel ėmėsi gaminimo naujų Atom procesorių. 2008 metais netbook pavadinimas vėl tapo oficialiai ir visuotinai vartojamas.

Populiarumo viršūnėje internetiniai kompiuteriai savo kaina prilygo pilnaverčiams, pigiems nešiojamiems kompiuteriams, su 14 colių arba 15 colių matricos įstrižaine . Kai kurie netbookai pozicionuojami kaip prestižiniai modeliai, taigi jų kaina buvo atitinkamo lygio. 2011 metais netbookų rinkoje pasirodė kompanija AMD, kuri pristatė savo platformą Brazos.

Netbook kompiuteriuose paprastai naudojami ekonomiški procesoriai (ULV tipo) arba hibridiniai mikroschemų rinkiniai. Praktiškai visi netbookai turi Wi-Fi modulius, dažnai sutinkamas Bluetooth, kartais galima pasinaudoti 3G tinklo privalumais. Paprastai yra daugelį formatų suprantantis atminties kortelių skaitytuvas (dažniausiai - SD,MMC, kiek rečiau - MS Pro, XD-Picture Card), tuo tarpu optinių diskų įrenginių nėra (aišku, yra labai retų išimčių, sutinkamų, pavyzdžiui, ASUS nešiojami kompiuteriai arba HP). Iš pradžių netbook internetiniai kompiuteriai buvo komplektuojami tik SSD diskais (paprastai labai mažos talpos), tačiau šiuolaikiniuose modeliuose dažniausiai galima sutikti tradicinius kietus diskus, kaip ir paprastuose nešiojamuose kompiuteriuose.

Programinė įranga iš esmės netbook kompiuteriuose pateikiama įvairi, kaip ir operacinės sistemos. Dažnai sutinkamos Linux versijos (Ubuntu, Eeebuntu, Fedora), taip pat savo laiku pasitaikydavo Microsoft Windows XP Home Edition ir Windows Vista Home Basic, tuo tarpu naujesni modeliai – palengvintą Windows 7 Starter Edition. Taip pat galima sutikti modelių su Google Chrome OS.