Pasirinktoje kategorijoje šiuo metu prekių neturime

Multifunkciniai LCD+TV

Multifunkciniai LCD+TV monitoriai – tai plokšti ekranai, kurių pagrindą sudaro skystieji kristalai. LCD+TV monitoriai yra LCD monitorių subkategorija, kuri numato, kad tokie monitoriai gali tarnauti kaip televizoriai, kadangi turi atitinkamą funkcionalumą. Paprastai tokie monitoriai turi nuotolinio valdymo pultelį, tačiau pozicionuojami kaip asmeniniai televizoriai.

Šis pavadinimas leidžia suprasti, jog LCD+TV yra tikras televizoriaus ir kompiuterinio monitoriaus hibridas, kuris yra pakankamai kuklių matmenų, kad jį galėtų žiūrėti daugiau nei vienas žmogus (kaip tai yra didelių televizorių ar LCD ekranų atveju, kai juos gali stebėti visa šeima arba draugų grupė, darbuotojų kolektyvas ir t.t.).

Multifunkciniai LCD+TV monitoriai leidžia išvengti anksčiau pasitaikydavusios dilemos, kai norintys per kompiuterį stebėti televiziją, turėjo įsidiegti specialią TV plokštės adapterį į sisteminį bloką. Dabartiniai multifunkciniai monitoriai jau turi integruotą TV tiunerį, taigi įgyjama visiškai nepriklausomybė nuo kompiuterio, t.y. kompiuteris nebūtinai turi būti įjungtas, kad vartotojas galėtų žiūrėti televizijos programas.

LED monitorių gamintojų yra tikrai daug. Tarp jų galima paminėti Samsung, LG, Toshiba, NEC. Pastarųjų įstrižainė gali svyruoti paprastai nuo 18 colių iki 27 colių (kalbant apie įprastus multifunkcinius monitorius), tačiau technologija leidžia pagaminti ir ant sienos kabinamus ar specialių stovų tvirtinamus ekranus, kurių įstrižainė gali siekti 45 colius ir daugiau.

Pagrindinėmis multifunkcinių LCD+TV monitorių gamybos technologijomis, kaip ir LCD ekranų atveju, yra TN (dar vadinama TN+film), IPS (PLS, SFT ir kt.) ir MVA. Šios technologijos skiriasi paviršiaus geometrija, polimerais, valdančiomis plokštelėmis ir priekyje esančiu elektrodu. Didelę reikšmę turi polimero tipas ir dažnis. TN yra pati paprasčiausia ir pigiausia technologija, paprastai ji negali pasigirti tiksliu spalvų ir pustonių atvaizdavimu, turi mažus apžvalgos kampus (nuo 90 iki 150 laipsnių, tačiau gamintojų gudrybių dėka pavyksta pasiekti iki 160 laipsnių), taip pat mažas kontrasto lygis, tačiau dideliu privalumu yra itin mažas matricos reakcijos laikas.

IPS matricos leidžia padidinti apžvalgos kampus iki 178 laipsnių, kontrasto lygis bei spalvų atvaizdavimas yra žymiai aukštesniame lygmenyje, tačiau iš minusų galima paminėti nedidelį reakcijos laiką bei didesnę IPS monitorių kainą, lyginant su TN produktais. Apjungti TN ir IPS privalumais bandoma su MVA (VA, PVA, SPVA) technologija.

Ekranų raiška gali sudaryti minimalius 1366 x 768 (paprastai sutinkama 18 colių LCD+TV monitoriuose) iki pat 1920 x 1080. Taip pat atsiranda ir 4K raiškos monitorių, kurių raiška sudaro 3840 x 2160 taškų. Iš prieinamų vaizdo įvesčių prieinamos standartinė analoginė VGA (D-Sub), taip pat skaitmeninės DVI, HDMI ir DisplayPort, kartais galima sutikti modelių su USB šakotuvu, prie jų jungiamos USB atmintinės, optiniai įrenginiai, kietieji diskai. TV funkcionalumui suteikti naudojamos SCART ir kitos specifinės jungtys, kurios paprastuose kompiuterių monitoriuose nesutinkamos. Dabartiniai LCD+TV monitoriai geba atkoduoti tiek analoginį, tiek ir skaitmeninį signalą, taigi specialių priedėlių dažnai nereikalauja.