Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
47369 €
item photo
Maitinimo šaltinis TRUST LTC-670 LT CHRG 70W-BLK
2547 €
item photo
Maitinimo šaltinis Tracer Prime Energy HP
2134 €
item photo
Universalus maitinimo adapteris Techly Europa JK JAV, su pakrovėju 2xUSB 5V 2A
1797 €
item photo
Nešiojamo kompiuterio pakrovėjas Qoltec Asus 90W | 19V | 4.9 A | 5.5x2.5
20 €
1839 €
item photo
Maitinimo šaltinis Tracer Prime Energy 90
1599 €
item photo
Nešiojamo kompiuterio pakrovėjas Qoltec Dell 90W | 19.5V | 4.62 A | 7.4x5.0+pin
2093 €
2548 €
item photo
Nešiojamo kompiuterio pakrovėjas Qoltec 90W | 19V | 4.9 A | 5.5x2.5
20 €
2008 €
item photo
Nešiojamo kompiuterio pakrovėjas Dell 90W AC Adapter (4.5mm barrel) - EU(kit) Dell
2417 €
item photo
Maitinimo šaltinio adapteris Dell PW7015L 18000 mAh, Black
12125 €
4826 €
item photo
Maitinimo šaltinio adapteris ADAPTR TP 90W AC ADAPTER SLIMTIP
5660 €

Baterijos pakrovejai

Kokie būna akumuliatoriai kuriuos naudoja mobilieji telefonai? Turbūt rinkos veteranu galima laikyti NiCd (nikelio kadmio) baterijas. Technologija gana sena, veikia patikimai, taigi jos naudojamos tikrai plačiame mobilios technikos ir įrangos kiekyje. Jos pagrindiniai privalumai yra platus temperatūrinis diapazonas (galima įkrauti bateriją net ir esant minusinei temperatūrai), galimybė atiduoti galią po didele įtampa; ilgas tarnavimo laikas (daugiau nei tūkstantį įkrovimo ciklų), nejautrumas prastoms eksploatavimo sąlygoms, lengvas atsistatymas po sumažėjusios talpos ir ilgo saugojimo, žema kaina. Vis tik jos turi būti periodiškai iškraunamos, be to, kraunasi gana ilgai, yra gana didelės.

NiMh pagrindu sukurtų baterijų talpa yra beveik dvigubai didesnė, nei naudojant NiCad variantus, kai turime tuos pačius matmenis ir svorį. Taip pat NiMh variantai ekologiškai yra saugesni, nei nikelio kadmio, kadangi juose nėra sunkiųjų metalų. Galiausiai NiMh mažiausiai pasiduoda taip vadinamam „atminties efektui“, kai baterija prisimena, kiek energijos ji atidavė, o sekančio pasikrovimo metu įsikrauna kiek mažiau, taigi po kurio laiko jos talpa nuolat mažėja, nors fiziškai ji įsikrauti dar gali.

Ličio jonų baterijos (Li-Ion) yra maždaug trečdaliu lengvesni nei NiMH akumuliatoriai, o kartu net dvigubai didesnės talpos, esant tam pačiam svoriui ir matmenims, taip pat jų nekankina „atminties efektas“. Vis tik vienu iš pagrindinių Li-Ion trūkumų yra gana nedidelis darbinių temperatūrų diapazonas (dėl šios priežastis galimi užsidegimo atvejai), o kartu kiek didesnė kaina, nei NiMh akumuliatorių. Vis tik nežiūrint į šiuos trūkumus, būtent ličio jonų akumuliatoriai yra beveik visų mobilių įrenginių (nešiojami kompiuteriaiplanšetiniai kompiuteriai, mobilieji telefonai ir t.t.) pagrindas.

Kitu evoliucijos etapu galima vadinti ličio polimerų technologijos pagrindu sukurtas baterijas. Li-Pol akumuliatoriuose nėra skystų elektrolitų, o tai leidžia daryti saugesnes baterijas, nei tuo gali pasigirti dabartiniai Li-Ion analogai, kuriuos naudoja kompiuteriai, telefonai, planšetės ir t.t. Taip pat ličio polimerų baterijos yra lengvesnės, jų tarnavimo laikas yra ilgesnis, darbinis temperatūrų diapazonas yra didesnis, nei ličio jonų, taigi perkaitimo ar net užsidegimo tikimybė yra mažesnė.

Reikia pabrėžti, kad jei jūsų telefone yra įdiegta vieno tipo baterija, kitokio tipo akumuliatorius jau netiks. Išimtį sudaro tik tie atvejai, kai tokį pakeitimą numatė pats gamintojas. Tokiu atveju, visa tai bus parašyta vartotojo instrukcijoje arba gamintojo puslapyje.

Kiekviena baterija turi savo  tarnavimo laiką. Paprastai ilgaamžiškumas sudaro apie du – tris metus, o po to baterijos talpos užtenka penkiolikai – trisdešimčiai minučių, o kartais apskritai talpa prarandama, taigi telefonas negali dirbti autonominiu režimu. Tokiu atveju arba mobilus telefonas tampa laidiniu ir negali visiškai dirbti be išorinio maitinimo šaltinio, arba tenka įsigyti naują bateriją, kurią galima nusipirkti, apsilankius el. parduotuvėje TipTop.lt arba paskambinus į artimiausią atstovybę. Įsigyti galima tokių gamintojų, kaip Samsung, Sony, Energizer, HTC, Camelion, Powermax, Whitenergy ir kitų gamintojų baterijų.