Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Planšetinis kompiuteris Estar Beauty HD Quad Core WHITE
6193 €
item photo
Planšetinis kompiuteris Grand HD Quad Core
11198 €
item photo
Planšetinis kompiuteris Grand HD Quad Core 3G
14417 €
item photo
Planšetinis kompiuteris Estar Beauty HD Quad Core Purple
6193 €
item photo
Planšetinis kompiuteris GEMINI HD Quad Core 3G Intel
14417 €
item photo
Planšetinis kompiuteris eStar Gemini IPS Intel Quad Core
11946 €
item photo
Planšetinis kompiuteris eStar GO! HD Dual Core 3G
10083 €
item photo
Planšetinis kompiuteris eStar Zoom HD Quad Core
10813 €
item photo
Planšetinis kompiuteris Crystal Clearview Quad Core Intel
20185 €
item photo
Planšetinis kompiuteris eStar MINI HD Quad Core
10091 €
item photo
Planšetinis kompiuteris Crystal Clearview Quad Core
17507 €
item photo
Planšetinis kompiuteris Easy HD Quad Core
7723 €
item photo
Planšetinis kompiuteris Estar Beauty HD Quad Core RED
6193 €
item photo
Planšetinis kompiuteris Easy IPS Quad Core
8649 €
item photo
Planšetinis kompiuteris Gemini IPS Quad Core 4G
18125 €
item photo
Planšetinis kompitueris Lark FreeMe X2 8
7202 €
11368 €
15514 €
35765 €
6487 €
8987 €
35765 €
30509 €
35765 €
20863 €
item photo
Planšetinis kompiuteris HUAWEI MEDIAPAD T1 10" WIFI
17488 €
item photo
Planšetinis kompiuteris HUAWEI MEDIAPAD M2 8" WIFI
23589 €

Planšetiniai kompiuteriai

Planšetinių kompiuterių (dažnai vadinamų tiesiog planšetėmis) segmentas šiuo metu yra vienas populiariausių iš visų mobilių kompiuterių, o nešiojami kompiuteriai jau yra pralenkti planšetinių kompiuterių pagal pardavimus. Pagrindiniai planšetinių kompiuterių bruožai – plokštuma su lietimui jautriu (sensoriniu) ekranu, kurio įstrižainė paprastai sudaro 7” – 10”, planšetės korpuso storis paprastai sudaro apie 10 mm (naujausi modeliai gauna vis plonesnį korpusą), lengvas korpusas (iki 1 kg), labai nedaug elektros energijos vartojanti aparatinė įranga bei talpios baterijos leidžia būti mobiliems bei dirbti iki 8 – 10 valandų (ar net ilgiau, priklausomai nuo darbo pobūdžio).

Nuo nešiojamų kompiuterių planšetės vizualiai skiriasi pirmiausia savo dydžiu bei svoriu, taip pat klaviatūros nebuvimu, aparatinės įrangos architektūra ir kitokios operacinės sistemos. Šiuo metu prie planšetinių kompiuterių galima prijungti specialias klaviatūras, kai kurios iš jų turi integruotus akumuliatorius, kurie padidina planšetinio kompiuterio autonominio darbo laiką, o kartu leidžia turėti įrenginį, kuris savo funkcionalumu beveik nesiskiria nuo nešiojamų kompiuterių.

Vienas iš esminių planšetinių kompiuterių ypatybių yra naudojami procesoriai. Šie dažniausiai naudoja ARM architektūrą, kuri pasižymi labai mažomis elektros energijos sąnaudomis, tačiau savo maksimalia sparta nusileidžia x86 architektūros Intel ir AMD procesoriams. Procesoriai panšetėms yra gaminami šių gamintojų Qualcomm (Snapdragon procesoriai), Apple (A serija), nVidia (Tegra modeliai), Samsung (Exynos serija), pigiuose planšetiniuose kompiuteriuose sutinkami kinų kompanijų MediaTek, Rockchip ir kt. mikroschemos. Šiuo metu prieinami modeliai su keturiais branduoliais, o jų spartos užtenka ne tik naršymui Internete, darbui su el. paštu ir biuro programomis, aukštos raiškos vaizdinės medžiagos peržiūrai, puikiai veikia  ir 3D žaidimai.

Planšetiniuose kompiuteriuose dažniausiai sutinkamos operacinės sistemos – tai Apple iOS ir Google Android, nors sutinkami ir modeliai su Microsoft Windows RT, RIM BlackBerry OS ir kitos. Apple planšetiniai kompiuteriai kuriuose įdiegta iOS operacinė sistema vadinami iPad, iš kurių dabar galima išskirti kompaktiškus iPad mini su 7.85” įstrižainės ekranu bei 9.7” iPad su itin didelės raiškos Retina ekranu. Absoliuti dauguma kitų planšetinių gamintojų naudoja Android operacinę sistemą. Iš lyderių čia galima išskirti kompaniją Samsung planšetiniai kompiuteriai su Galaxy Tab serijos planšetėmis (Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 7.0 ir kt.), Google ir jos populiarųjį Nexus 7, Asus Eee Pad seriją. Iš pigių planšetinių kompiuterių gamintojų galima paminėti Archos, Point of View, Acme, Prestigio, Trust, Modecom bei Goclever planšetinius kompiuterius