Jūs pasirinkote

Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

ASUS Planšetiniai kompiuteriaiTipTop.lt planšetinių kompiuterių asortimente galima rasti nemažai kompanijos ASUS pasiūlymų, kurie dažniausiai priklauso Eee Pad, Memo Pad ir Transformer šeimos atstovams. Pagrindiniai ASUS planšetinių kompiuterių bruožai – plokštuma su lietimui jautriu (sensoriniu) ekranu, kurio įstrižainė paprastai sudaro 7” – 10”, planšetės korpuso storis paprastai sudaro apie 10 mm (naujausi modeliai gauna vis plonesnį korpusą), lengvi korpusai (iki 1 kg), labai nedaug elektros energijos vartojanti aparatinė įranga bei talpios baterijos leidžia būti mobiliems bei dirbti iki 8 – 10 valandų.

Iš kitų ASUS planšetinių kompiuterių savybių galima išskirti NAND Flash atminties kortelės, kurios skirtos operacinei sistemai ir įdiegtoms aplikacijoms saugoti, taip pat vartotojų duomenims. Prisijungimas prie Interneto vyksta per Wi-Fi modulį, palaikomi įvairiausių tipų davikliai (priklausomai nuo modelio, galima rasti akselerometrą, giroskopą, elektroninį kompasą ir t.t.). Kai kurie modeliai turi ir 3G/4G mobiliojo ryšio galimybę, taigi internete bus galima naršyti ne tik namuose, tačiau ir gamtoje, kelionėje ir panašiai.

Vienas iš esminių ASUS planšetinių kompiuterių ypatybių yra naudojami procesoriai. Šie dažniausiai naudoja ARM architektūrą, kuri pasižymi labai mažomis elektros energijos sąnaudomis, tačiau savo maksimalia sparta nusileidžia x86 architektūros Intel ir AMD procesoriams. Pagrindiniais procesorių planšetėms gamintojais šiuo metu yra kompanijos Qualcomm (Snapdragon procesoriai), nVidia (Tegra modeliai), Intel (Atom modeliai). Šiuo metu prieinami ASUS modeliai gali pasigirti dviejų, keturių branduolių SoC sistemomis (ateityje branduolių skaičius tik augs), o jų spartos užtenka ne tik naršymui Internete, darbui su elektroniniu paštu ir biuro programomis, aukštos raiškos vaizdinės medžiagos peržiūrai, tačiau ir 3D žaidimams.

ASUS planšetiniuose kompiuteriuose dažniausiai sutinkama operacinė sistema – tai Google Android, nors ateityje gali atsirasti ir modelių su kitomis programinėmis platformomis. Android gali suteikti prieigą prie pačių įvairiausių aplikacijų, kurios yra patalpintos ne tik el. parduotuvėje Google Play, tačiau ir alternatyviuose interneto resursuose. Paprastai už Android aplikacijas mokėti nereikia, tačiau pasitaiko tikrai funkcionalių sprendimų, už kurios prašoma susimokėti. Paprastai yra rimtesnės darbo su grafika programos, paketai, skirti darbui su tam tikrais dokumentais. Galima sutikti ASUS VivoTab ir Eee Pad planšetinių kompiuterių su operacine sistema Windows, kuri dažniausiai veiks su Intel aparatine platforma.

Taip pat gali sutikti ir ASUS planšetinių kompiuterių, kurie priklauso hibridinių planšetinių kompiuterių kategorijai. Pastarieji skiriasi nuo paprastų ASUS planšetinių kompiuterių tuo, kad turi fizinę klaviatūrą – paprastai ji yra prieinama kaip papildomas priedas, jungiamas kaip Docking-station. Tokiose klaviatūrose galima surasti papildomą funkcionalumą, t.y. galima ne tik patogiai spausdinti (dirbti su biuro programomis, el. paštu ir t.t.), tačiau įgyti galimybe pasinaudoti papildoma baterija, padidinančią ASUS planšetinių kompiuterių autonominio darbo laiką, bet ir periferinėmis jungtimis (dažniausiai tai būna USB, tačiau pasitaiko ir HDMI, DisplayPort, RJ-45, taip pat senesnių jungčių, kurios neretai dar pasitaiko verslo segmente).